Ходжаєв Петро Рафаельович Головний лікар Лікар-нарколог

Подяка лікарю-наркологу

«Від щирого серця дякую лікарю-наркологу медичного центру «Глорія» Болдирєву Костянтину Борисовичу за те, що він повернув мене до нормального життя, – пише Олександр Кравченко з Дніпродзержинська. – За цей час, що я більше не п’ю, я зрозумів, як багато втратив за роки пияцтва…

Зараз у мене все добре. Дружина, діти щасливі, у мене справи пішли вгору. Лікування я проходив у 1996 році, і з того часу у мене немає жодного потягу до випивки…»

А ось ще лист від Анни Стародубової, яка дякує Костянтину Борисовичу за надану допомогу брату, що проживає в Росії, м. Пенза: «Брат після лікування став знову повноцінною людиною. Знову з’явилася робота для його по-справжньому золотих рук. Настав порядок у сім’ї та нормальне життя з сусідами. Ще раз дякую за турботу про людей, які, було, втратили себе через «зеленого змія».

Таких листів із вдячністю лікарям медичного центру «Глорія» у книзі відгуків багато. Їх пишуть люди, які назавжди позбавилися від великої біди – алкогольної залежності. Тепер вони можуть відкрито називати свої прізвища та імена, не боячись розголосу. Медичний центр «Глорія» гарантує анонімність та конфіденційність, але вилікувані люди після позбавлення від алкоголізму часто поспішають поділитися своєю радістю зі всім світом, у них більше немає великого зла, і життя ввійшло в нормальне русло.

Наркологічною службою в центрі «Глорія» Костянтин Борисович Болдирєв завідує з 1991 року. До роботи в приватному наркологічному центрі він встиг накопичити великий професійний досвід, працюючи в медичному інституті, завідуючи наркологічним відділенням державної установи.

  1. У процесі лікування алкогольної залежності у нас створена міцна система, що включає всі етапи підготовки, лікування та реабілітації, – ділиться думками Костянтин Борисович.
  2. Методи лікування спрямовані на те, щоб зняти тягу до алкоголю і щоб була впевненість, що у хворого не з’явиться рецидив. У випадку, коли у хворого виникає загострення, він у будь-який час може прийти до лікаря. Тут йому завжди нададуть допомогу…

Наразі одним із найефективніших методів протиалкогольного лікування є психо-фармакологічна стабілізація (лікування протиалкогольними препаратами), яку в народі називають «протиалкогольною прививкою». Важливими умовами для успішного лікування є бажання хворого позбутися залежності та утримання від вживання алкоголю протягом кількох днів.

Багатьом К.Б. Болдирєв повернув нормальне життя. І дякуємо йому за це!

Пацієнти відносяться до різних категорій. Одні добре усвідомлюють свою хворобу, правильно оцінюють свій психічний і фізичний стан. Інші до свого лікування ставляться індиферентно. Вони хоч і звертаються до лікаря самі, але лише частково усвідомлюють своє захворювання і навіть сумніваються в наявності у них алкогольної залежності. Ці особи не мають наміру довго дотримуватися тверезого способу життя: «ось протримаюсь рік, а там побачимо». За допомогою до нарколога звертаються в основному через неприємності в сім’ї та на роботі. Третій тип пацієнтів, з найнижчим рівнем усвідомлення хвороби. Вони бачать свою хворобу лише у втраті здатності «нормально» пити. Дізнавшись, що основною вимогою лікаря є повне утримання від алкоголю «на все життя», вони відразу розчаровуються у лікуванні. Такі пацієнти, що заперечують у себе наявність алкогольної залежності, зустрічаються найчастіше. Більшість із них лікуються за примусом, за вимогою сім’ї, родичів, адміністрації або міліції (після того, як потрапляють у таке становище). Під час лікування вони можуть дозволяти собі порушувати приписи лікаря, таким чином зводячи ефект до нуля.

У хворого з алкогольної залежністю яскраво виражені зміни емоційно-вольової сфери, як у нетверезому, так і в тверезому стані. У стані сп’яніння хворий проявляє раніше не характерні для нього риси: грубість, жорстокість, дратівливість, агресивність, егоїзм, нав’язливість і т.п. Якщо людина продовжує зловживати алкоголем, ці порушення (дратівливість, безвільність, брехливість) стають дедалі більш помітними у тверезому стані. Хворі самі стверджують, що «якщо їх чіпають» під час сп’яніння, вони не можуть стримати своєї люті, особливо щодо близьких.

Від цього виникають усі біди: сварки в сім’ї, розлучення, негативний вплив на дітей, втрата авторитету серед оточуючих, втрата роботи, погіршення здоров’я, безвихідь…

У процесі лікування лікар-нарколог К.Б. Болдирєв надає особливе значення соціальному статусу хворого. Це, насамперед, сім’я. Перед початком курсу лікування лікар запрошує до себе родичів хворого. Мета – сім’я повинна сприяти адаптації до тверезого способу життя, уникати будь-якої причини для застілля.

Не менш важлива атмосфера на роботі. Адже гріха таїти, у багатьох колективах часто випивають у робочий час або відразу після роботи. Водії по п’ятницях відзначають “Міжнародний день водія”, продавці – “Передачу зміни”, шахтарі – “Свято банки”.

А скільки потім це зло приносить горя сім’ї, жінкам, дітям, сусідам. Життя оточуючих стає нестерпним. П’яниця втрачає людську подобу.

Останнім часом антиалкогольна пропаганда та боротьба з пияцтвом ведеться недостатньо, – шкодує Костянтин Борисович. – Пропаганду тверезого способу життя ведуть тільки лікарі-наркологи. Державні та громадські організації майже не приділяють цій роботі уваги. У засобах масової інформації та на численних рекламних щитах по всьому місту йде масивна реклама алкогольної продукції та її торгових марок – людей кодують на випивку, пов’язуючи це з “гарним життям”. Недарма серед хворих на алкоголізм, які звертаються до мене за допомогою, вже понад половину – люди віком до 30 років. Приходили до мене й 20-річні, які вже пізнали силу запою, що на тиждень і більше виводить людину зі строю. Такі хворі часто закінчують життя трагічно.

Будучи у стані алкогольного сп’яніння, п’яні розбивають автомобілі, втрачають пам’ять, втрачають цінні речі. Нещодавно на прийомі у нарколога був хворий, який, за його розповіддю, у нетверезому стані застряг між двома деревами на “Жигулях” і не міг виїхати. Довелося витягувати машину краном.

Лікувалися у Костянтина Борисовича колишні солідні люди, які з директорів підприємств ставали чорноробами. Вони з висоти свого становища падали через пияцтво на соціальне дно. Відбувалася деградація особистості. Лікар допомагав їм вийти з цього стану, повертаючи до нормального життя.

Але як приємно бачити колишніх хворих, які пізнали переваги тверезого життя. Нещодавно приходив до лікаря К.Б. Болдирєва на контрольний огляд вилікуваний ним пацієнт. Прийшов з радісною звісткою: за 10 місяців після лікування він устиг заробити на покупку автомобіля, і сідаючи за кермо, завжди згадує добрим словом Костянтина Борисовича. Цей молодий чоловік привів із собою товариша, який (як і він колись) потрапив у алкогольну залежність.

  1. Є категорія пацієнтів, – продовжує розповідати Костянтин Борисович, – які не можуть розпочати активне протиалкогольне лікування через часте або щоденне вживання спиртного. Для таких хворих у медичному центрі «Глорія» працює кабінет детоксикаційної терапії, який оснащений сучасним обладнанням та ліками. У результаті детоксикаційних заходів швидко відновлюються біохімічні процеси організму, знімається тяга до спиртного та фізична залежність. У нашому арсеналі є методики швидкого витвереження та переривання запоїв. За короткий час пацієнти виводяться з хронічної інтоксикації і можуть розпочати спеціальне протиалкогольне лікування.

Часто до нас у центр звертаються ділові люди, яким після застілля за короткий час необхідно відновити розумову та фізичну працездатність. Для нас це не проблема.
Не обтяжуватися тверезим способом життя, а пишатися ним, – радить Костянтин Борисович. – Наше завдання у процесі лікування зміцнити це відчуття. У моїй роботі мені допомагає колектив лікарів: психотерапевт, психоаналітик, кардіолог, рефлексотерапевт, терапевт, медичні сестри високої кваліфікації.

В організації цього складного лікувально-реабілітаційного процесу велика заслуга належить головному лікарю, лікарю-наркологу та засновнику анонімної наркологічної клініки «Глорія» П. Р. Ходжаєву, який успішно проводить сеанси кодування.

Лікування не обмежується якимось терміном. Курс лікування може бути різним. Головна умова при цьому – тверезість. Навіть пиво повинно бути виключено назавжди. Дотримання суворого режиму – запорука успіху.

Алкоголізм – тяжка недуга. На щастя, є місце, де Вам допоможуть позбутися цієї недуги назавжди. Це анонімна наркологічна клініка «Глорія».

Завдяки високому професійному рівню спеціалістів та чудовій матеріально-технічній базі «Глорія» одна з перших та небагатьох пройшла державну акредитацію та отримала найвищу категорію якості.

Приходьте та переконайтесь самі. Допомогти Вам завжди будуть раді.

Адрес медицинского центра «Глория»:

Наше местоположение

Украина, г. Днепр, ул. Сечевых Cтрельцов, 31 (ул. Артема, 31)

Номер телефона

(056) 744 05 50
+38 096 25 60 888

Алексей Вершинин.

Оцініть нашу публікацію:

Кількість голосів:0
Ваша оцінка:0/5
Середній рейтинг:0.0