Переваги лікування алкогольної залежності в Глорії
Багаторічний досвід
Всі лікарі, фельдшери та медичні сестри мають ВИЩУ та ПЕРШУ кваліфікаційну категорію за фахом наркологія, а також досвід роботи в цій галузі від 20 до 40 років
Доступна вартість послуг
Ціни гнучкі та доступні для більшості пацієнтів
Понад 3500 пацієнтів
минулого року пройшли ефективне лікування
Чудові умови перебування
Фаховий підхід та доброзичливість
Понад 90%
Понад 90% ремісії при лікуванні алкогольної та 67% наркотичної залежності
Підвищення кваліфікації
Наші лікарі та медперсонал щорічно підвищують свою фахову кваліфікацію, атестуються в офіційних органах Міністерства охорони здоров'я, беруть участь у семінарах та конференціях, заходах наркотичної галузі
Пропонуємо найефективніші методи
лікування алкоголізму в Дніпрі
Надаємо повний спектр послуг від усвідомлення проблеми до позбавлення від залежності і повернення до повноцінного життя.
Симптоми та ознаки алкоголізму
Алкоголізм - це хронічне захворювання, яке характеризується неконтрольованим вживанням алкоголю та залежністю від нього. Розрізняють кілька видів ознак алкоголізму: фізичні, поведінкові, соціальні та психічні. Розпізнавання цих ознак може допомогти в ранній діагностиці та на початку лікування алкоголізму.
Фізичні
Толерантність до алкоголю: збільшення кількості, що випивається для досягнення колишнього ефекту.
Абстинентний синдром: похмілля, тряска, пітливість, нудота та головний біль за відсутності алкоголю.
Постійне бажання пити: сильний потяг до алкоголю, який важко контролювати.
Фізичне погіршення: пожовтіння шкіри та очних білків, поява судинних “зірочок”, зміна ваги.
Поведінкові
Вживання алкоголю наодинці: часте питво наодинці.
Приховування вживання: спроби приховати алкоголь чи брехню про кількість випитого.
Уникнення обов’язків: пропуск роботи чи школи, невиконання побутових завдань через вживання алкоголю.
Продовження пиття незважаючи на проблеми: продовження вживання алкоголю навіть за наявності здоров’язберігаючих або особистих проблем.
Соціальні
Проблеми у відносинах: конфлікти з сім’єю та друзями через алкоголь.
Звуження соціального кола: спілкування переважно з іншими питущими.
Відмова від захоплень: втрата інтересу до хобі чи дозвілля, які пов’язані з алкоголем.
Юридичні проблеми: арешти за керування у нетверезому вигляді або інші правопорушення, пов’язані з алкоголем.
Психічні
Депресія та ангедонія: втрата інтересу до життя та радості від діяльності, яка раніше приносила задоволення.
Агресивна або імпульсивна поведінка: часті зміни настрою, дратівливість.
Тривожність і параноя: підвищене відчуття занепокоєння, страх переслідування.
Когнітивні порушення: проблеми з пам’яттю і здатністю до концентрації.
Допоможемо обрати методи лікування алкоголізму. Запишіться на консультацію
Лікарі-наркологи проводять амбулаторний прийом кожного дня (окрім неділі) з 9.00 до 13.00. При передоплаті і завчасному запису ‒‒ в будь-який час.
Задоволених
пацієнтів
Сімей нам
довірилися
Етапи лікування від алкоголізму
Лікування алкоголізму - це комплексний процес, який вимагає індивідуального підходу і включає кілька ключових етапів:
Визнання проблеми алкогольної залежності
01
Діагностика та консультація нарколога
02
Детоксикація
03
Реабілітація
04
Україна, м. Дніпро, вул. Січових Стрільців,
31 (вул. Артема, 31)
+38 (056) 744 05 50
+38 (096) 25 60 888
Прийом дзвінків з 9:00 до 20:00
Email:
gloria@gloriamed.com.ua
Записатись до лікаря
Лікування алкоголізму ціна
Лікування алкоголізму у клініці "Глорія" передбачає індивідуальний підхід до кожного пацієнта, що відображається і у вартості послуг. Ціни на лікування можуть значно змінюватись в залежності від індивідуальних особливостей лікування. Для отримання точної інформації про вартість лікування в клініці "Глорія" рекомендується зв'язатися з адміністрацією клініки, яка зможе надати детальний кошторис на основі конкретного випадку та потреб пацієнта.
Найменування | Вартість, грн |
---|---|
Лікування алкоголізму в Дніпрі | |
Лікування алкогольної залежності (Кодування за методом О.Р. Довженка, Фармакологічна стабілізація, ПТ-установка на відмову від алкоголю, Транс-краніальна електростабілізація, Хім блокада, Лазерна блокада, психотерапія) | від 5500 грн до 10000 грн. |
Переривання запою | 4800 грн. |
Виведення із запою амбулаторно | 3500 грн. |
Зняття похмільного синдрому | 1900 грн. |
Ін'єкційна імплантація | 7500 грн. |
Лікування алкогольної залежності. Вартість курсу лікування залежить від коморбідності - співіснування в одного пацієнта двох або більше захворювань, синдромів або психічних розладів, пов'язаних між собою єдиним патогенетичним механізмом або таких, що збігаються за часом. |
Питання-відповіді про алкогольну
залежність та її лікування
Поставте ваше запитання наркологу центру Глорія або
прочитайте вже наявні питання-відповідь на сайті.
Алкоголізм – це хронічна затяжна хвороба, яка проявляється фізичною і психологічною залежністю від алкогольних напоїв. Є згубною звичкою і серйозним захворюванням одночасно, оскільки при зловживанні призводить до незворотних наслідків у роботі мозку та погіршення стану здоров’я.
Якщо людина припиняє контролювати кількість випитого, збільшує дози та знаходить причини для частішого вживання, стає агресивною, уникає спілкування, у неї з’являються психічні розлади і захворювання внутрішніх органів, це привід звернутися до фахівців.
Лікувати алкоголізм у Дніпрі найкраще у спеціалізованій клініці «Глорія», де працюють кваліфіковані і досвідчені лікарі, які вміють поводитися з залежними людьми. Наркологи і психотерапевти лікують алкоголізм комплексно, застосовуючи свій практичний досвід, а також сучасні дієві методики та сертифіковані медпрепарати.
Наша клініка лікування алкогольної залежності має акредитацію Міністерства охорони здоров’я України. Пропонуємо комплексний новаторський підхід, що передбачає детоксикацію, медикаментозну терапію, опрацювання психологічних проблем із психологом та соціальну реабілітацію. Це дозволяє не лише позбутися залежності, а й налагодити стосунки з рідними людьми, повернутися до повноцінного життя у соціумі. Для консультації зателефонуйте, напишіть у месенджер або зверніться до нас через форму на сайті.
Клініка від алкоголізму «Глорія» пропонує повний спектр послуг для успішного подолання хвороби, досягнення стійкої ремісії і повернення до нормального життя. Наші лікарі не лише усувають фізичну залежність, а й допомагають розв’язати психологічні проблеми, які призвели до зловживання алкоголем.
Якщо вас цікавить лікування алкоголізму Дніпро, ціна залежатиме від інтенсивності терапії, способів лікування, програми реабілітації і тривалості усього курсу.
Наприклад, крапельниця з препаратом від похмілля обійдеться від 2000 грн, кодування – від 3000 грн, виведення із запою – теж від 3000 грн, укол – від 2500 грн, підшивка – від 6000 грн, а лікування алкоголізму загалом – від 5000 грн залежно від програми.
Для уточнення деталей щодо способів лікування та отримання розрахунку вартості послуги з огляду на ваш стан зателефонуйте нам або залиште запит на сайті.
Гарна клініка лікування від алкоголізму завжди пропонує комплексний підхід. Це означає, що недостатньо усунути залежність фізично – важливо зрозуміти та опрацювати причини її появи. Тобто, паралельно з програмою лікування необхідно пройти курс психотерапії, щоб розібратися у своїх страхах і комплексах, впоратися з неврозом.
Якщо вас цікавить, як позбутися алкоголізму швидко та ефективно, одним із найрезультативніших способів є медикаментозне кодування. Його суть полягає у створенні стійкої психологічної і фізичної реакції на алкоголь, коли у залежного виробляється огида до спиртовмісних напоїв.
Такий метод ще називають підшивкою. Людині вводять під шкіру під лопатку або у вену спеціальний препарат, який створює певний бар’єр, що перешкоджає вживанню. Залежний розуміє, що у випадку, якщо він вип’є чарку-іншу, у нього почнуться сильні болі, виникне нудота, блювання та інші симптоми, а позбутися препарату він не в змозі. Тобто ним керує страх.
Водночас треба пам’ятати, що людині, яка страждає на алкоголізм, медикаментозне кодування найкраще допоможе на перших двох стадіях. На третій же стадії, коли залежний іде у тривалі запої, у нього уражаються внутрішні органи і клітини мозку, проявляється особистісна деградація та відсутня мотивація, вилікувати його буде складніше. У такому разі потрібен особливий підхід.
Лікування алкоголізму у Дніпрі методом кодування (підшивки) передбачає використання ліцензованих медикаментів. Переважно це речовини, які формують огиду до спиртного та допомагають зменшити психологічну залежність шляхом блокування опіоїдних рецепторів у мозку. Препарати підбирають індивідуально з огляду на стан пацієнта і стадію залежності.
На результат лікування також впливає мотивація. Якщо людина хоче одужати і наполегливо йде до своєї мети, зможе досягти стійкої ремісії.
Приводом звернутися по професійну допомогу є такі ознаки алкоголізму, як неконтрольоване вживання, запої, безпричинна зміна настрою, проблеми з пам’яттю, порушення у роботі внутрішніх органів і нервової системи. Для запобігання незворотним наслідкам, які можуть призвести, зокрема, до смерті, треба записатися на консультацію до лікаря та розпочати лікування. Щоб поставити запитання фахівцеві, зверніться до нас зручним для вас способом.
Підшивка від алкоголю, ціна якої залежить від виду препарату і особливостей процедури, є швидким та дієвим методом позбавлення від алкоголізму. Цей спосіб передбачає ін’єкцію речовини під шкіру/у вену або введення капсули з препаратом в організм. Діюча речовина, вступаючи у реакцію з алкоголем, викликає у залежного неприємні відчуття. Серед основних з них – нудота, блювання, тахікардія, страх тощо. Так у людини формується огида до алкогольних напоїв.
Підшивка дає швидкий ефект, оскільки відраза до алкоголю з’являється після першої процедури. Водночас термін дії препарату може становити до одного року. Вартість такої методики лікування – у середньому, 6000-7000 грн.
Здійснювати підшивку має кваліфікований лікар, щоб не нашкодити людині. Причому робити це потрібно лише після обстеження та оцінки стану здоров’я. Також пам’ятайте, що такий метод сам по собі може не дати бажаного результату, якщо алкоголік сам не захоче вилікуватися. Тут важливо працювати комплексно, залучити психотерапевта, який допоможе залежному розібратися з психологічними проблемами і страхами, навчить його боротися зі стресом і підвищувати мотивацію до одужання.
Детальнішу інформацію про підшивку ви можете отримати у фахівців клініки за телефоном.
Алкогольна залежність, лікування якої передбачає медикаментозне кодування, є тяжким захворюванням. Для одужання потрібен комплексний підхід, який, крім протиалкогольних ін’єкцій, передбачає психотерапію і соціальну реабілітацію.
Укол під лопатку – це один із способів кодування, який працює на фізичному і психологічному рівнях. Він допомагає досягти стійкої непереносимості алкоголю.
За цією методикою під шкіру вводять спеціальний препарат, що блокує ферменти печінки, які відповідають за розщеплення і засвоєння етанолу в організмі. Тому навіть невелика кількість випитого алкоголю призводить до інтоксикації та ламання (ломки). У людини часто з’являються такі симптоми, як блювання, запаморочення, тахікардія, високий тиск. Також виникає страх смерті. Все це викликає огиду до алкогольних напоїв.
Така методика лікування алкоголізму застосовується на будь-якій стадії захворювання, але найефективніша, якщо залежний сам хоче кинути пити і усвідомлює наслідки.
Процедура введення речовини триває приблизно 15 хвилин. Найчастіше використовують препарати на основі дисульфіраму, але лікар може призначити й інші медикаменти. Тут все залежить від тяжкості і тривалості залежності, а також стану здоров’я пацієнта загалом. На термін дії уколу впливає вид препарату і його концентрація. У середньому, це 6-12 місяців.
Якщо ви хочете отримати консультацію фахівця, щоб уточнити, як лікувати алкоголіків, та підібрати ефективний метод кодування, звертайтесь до нашої клініки за телефоном, у месенджерах або через форму на сайті.
Алкоголізм є хронічною хворобою, якої складно позбутися. Після лікування і психотерапії людина може повністю припинити пити, а вживати алкоголь на свята або у невеликих дозах, як інші люди, вже не вийде. Адже навіть за малої кількості спиртного може статися зрив.
Завдяки сучасним методикам, професійній допомозі наркологів і психологів лікування залежності буде ефективним. Реально досягти стійкої ремісії, особливо якщо звернутися до фахівців на першій чи другій стадії розвитку хвороби. Водночас на шляху одужання важливо мати силу волі, мотивацію та підтримку рідних.
Щоб позбутися алкогольної залежності, спершу треба визнати наявність проблеми. Якщо ви помітили перші ознаки алкоголізму, необхідно звернутися по медичну допомогу, тому що впоратися самостійно буде дуже складно. Лікар проведе обстеження, оцінить стан здоров’я та розробить комплексну програму реабілітації. Така схема передбачає не тільки медикаментозну терапію. Також відбуваються психологічні сеанси, спрямовані на виявлення та опрацювання причин зловживання, зміну способу життя, здобуття навичок боротьби зі стресом. Тільки так вдасться вилікуватися та забути про залежність назавжди.
Лікування та профілактика алкоголізму – спеціалізація клініки «Глорія». Наші фахівці мають багаторічний досвід роботи із залежними людьми, постійно підвищують свою кваліфікацію, вивчають і застосовують новітні методики для досягнення кращих результатів. Лікарі-наркологи і психотерапевти знаходять підхід до кожного пацієнта, допомагають йому подолати хворобу та повернутися до повноцінного життя. Для запису на прийом зателефонуйте нам, напишіть повідомлення у месенджер або заповніть форму на сайті.
Якщо вас цікавить лікування алкоголізму, способи можуть використовуватися різні. Від методу і програми реабілітації залежать строки лікування. Загалом це трудомісткий і тривалий процес, що передбачає роботу з лікарями різного профілю, такими як наркологи, психологи, реабілітологи, кардіологи, гастроентерологи тощо.
Тривалість реабілітаційного курсу визначає лікар залежно від стадії хвороби, психічного стану пацієнта і особливостей його здоров’я. Тобто спочатку треба зрозуміти, з чого розпочати лікування алкоголізму. Для цього здійснюється діагностика, а потім детоксикація, щоб очистити організм від токсинів і позбавити пацієнта абстинентного синдрому. Після цього фахівець складає план лікування та дає рекомендації, що робити.
Так, повне очищення організму алкозалежного може тривати кілька днів – до 7-10 днів. Якщо робити укол під лопатку, то ефект буде вже після першої процедури, але важливо не лише прийняти медпрепарати, а й отримати психологічну допомогу. Консультації з психотерапевтом та соціальна реабілітація можуть тривати протягом 1-3 місяців, а для повного відновлення і повернення до звичного життя зазвичай потрібно мінімум півроку.
Лікування від алкоголізму у Дніпрі в клініці «Глорія» відбувається у декілька етапів. Застосовується комплексний підхід, який включає детокс, медикаментозну терапію та індивідуальну і/або групову роботу з психотерапевтом. Період лікування залежить від особливостей програми реабілітації, а також від мотивації пацієнта.
Немає чарівної пігулки, яка змусить людину припинити вживати. Алкогольна залежність – це серйозна хвороба, яка потребує грамотного підходу і кваліфікованої медичної допомоги. До того ж, спроби кинути самостійно часто безуспішні, а примусове лікування алкоголізму мало того, що заборонене законодавством, так ще й неефективне.
Змусити людину лягти до клініки можна лише за вироком суду. Родичі подають позовну заяву, щоб довести, що алкозалежний не хоче лікуватися і небезпечний для суспільства. Якщо ж він нікому не шкодить, найкращим рішенням буде вмовити його розпочати лікування добровільно. Тому якщо ви помічаєте ознаки залежності у себе або у рідної людини, проконсультуйтесь з фахівцем, перш ніж що-небудь робити.
Який вигляд має алкоголік:
- шкіра набуває жовтого відтінку через порушення відтоку жовчі або червоніє через підвищення тиску;
- ніс стає червоним;
- на обличчі з’являються набряклість, мішки під очима, судинні зірочки;
- руйнується зубна емаль;
- починають тремтіти руки;
- характерний неохайний зовнішній вигляд.
Якщо людина збільшує кількість алкоголю, що випивається, починає пити на самоті і шукає приводи для цього, прагне приховати вживання від рідних, часто йде в запої, стає агресивною, це привід звернутися по професійну допомогу.
Клініки лікування від алкоголізму пропонують різні методи – від медикаментозної терапії, психотерапії до гіпнозу і кодування. Тільки лікар може сказати, які препарати можна приймати залежному з огляду на його стан здоров’я і ступінь тяжкості захворювання, і які способи усунення залежності будуть ефективнішими у конкретному випадку.
Пам’ятайте, що лікування алкогольної залежності є тривалим процесом, а на шляху одужання можливі зриви. Тому важливо не здаватися, підвищувати мотивацію до лікування та мати підтримку близьких людей.
Щоб дізнатися, як вилікувати алкоголіка, можна пошукати інформацію в інтернеті або вибрати надійніший спосіб – звернутися до фахівця для консультації. Лікар розповість про усі наявні методики, їхні переваги і недоліки, пояснить, що програма реабілітації підбирається індивідуально з урахуванням стану здоров’я залежного.
Найрезультативніші методи лікування алкоголізму:
- кодування – це медикаментозна підшивка, коли пацієнту у вену або під шкіру вводять спеціальну речовину, яка блокує потяг до алкоголю;
- метод Довженка – передбачає навіювання відрази до алкогольних напоїв або страху вживання, внаслідок чого людина навіть змінює спосіб життя, перестає відвідувати бари і збиратися з друзями;
- гіпноз – блокування потягу до алкоголю на підсвідомому рівні.
Метод Довженка відрізняється від гіпнозу тим, що пацієнт свідомий, тобто його не занурюють у гіпнотичний сон. Тут створюється установка, ефективність якої залежить від бажання людини кинути пити.
Незважаючи на симптоми алкоголізму, зокрема втрату контролю над вживанням, абстинентний синдром, тривожність і агресивність, обов’язково потрібна діагностика. Пацієнт проходить обстеження, і потім лікар визначає, як його краще лікувати. Тобто, на підставі отриманих даних і з огляду на загальний фізичний і психічний стан залежного для нього підбирають найефективніший метод лікування алкоголізму.
Клініка лікування алкогольної залежності «Глорія» – це спеціалізована медустанова, акредитована Міністерством охорони здоров’я України. Допомагаємо людям боротися із залежністю з 1988 року. Завдяки багаторічному практичному досвіду, відповідальності медперсоналу і застосуванню сучасних методів лікування вдається досягати відмінних результатів, усувати фізичну залежність та відновлювати психічне здоров’я пацієнтів.
Пропонуємо комплексне анонімне лікування від алкоголізму Дніпро. Забезпечуємо комфортні умови у клініці, здійснюємо контроль за станом здоров’я пацієнтів, надаємо необхідну допомогу і підтримку на всіх етапах одужання.
Як ми працюємо:
- Перший прийом. Консультуємо залежного і членів його родини, проводимо огляд, визначаємо стадію залежності, направляємо пацієнта на обстеження.
- Діагностика. Перевіряємо стан здоров’я залежного, оцінюємо його психологічну рівновагу. Це необхідно для розроблення індивідуального плану лікування.
- Детоксикація. Очищаємо організм пацієнта від продуктів розпаду алкоголю, виводимо його зі стану запою. Для цього використовуємо крапельниці та різні медикаменти. Детокс допомагає уникнути судом, галюцинацій та інших ускладнень, до яких призводить миттєва відмова від спиртних напоїв.
- Лікування. Клініка для алкоголіків пропонує сучасні методики. Даємо психотерапевтичну установку, що підвищує мотивацію до одужання, а потім використовуємо різні способи лікування, серед яких кодування і навіювання. Крім цього, пацієнт проходить психотерапію у групах або на індивідуальних прийомах. Також, за потреби залучаємо вузькопрофільних фахівців для лікування супутніх захворювань і ускладнень, спричинених залежністю.
- Реабілітація. Допомагаємо пацієнтові повернутися до нормального життя, налагодити стосунки в сім’ї, соціалізуватись, знайти роботу, а також виробити установку не пити надалі, щоб уникнути зривів.
Підшивка, кодування і навіювання передбачає здійснення однієї процедури. Але у деяких випадках може знадобитися кілька сеансів. Щодо уколу або введення капсули в організм, то ефект зберігається протягом 6-12 місяців залежно від виду і концентрації препарату.
Хто лікує алкоголізм у клініці «Глорія»: наркологи, психотерапевти, психіатри, кардіологи, гастроентерологи та інші лікарі. Усі фахівці мають досвід і кваліфікацію для лікування алкогольної залежності на різній стадії.
Забезпечуємо комфорт під час перебування у клініці, гарантуємо анонімність, розробляємо індивідуальні програми лікування для кожного пацієнта. Якщо вас цікавить ефективне лікування алкоголізму, ціна залежить від методики, тривалості і перебігу захворювання. Зателефонуйте нам, надішліть запит у месенджер або заповніть форму на сайті, щоб отримати консультацію фахівця та уточнити вартість лікування.
Не потрібно лякатися слів залежність, пияцтво, алкоголізм. Краще задуматися!
Ці синоніми відображають особистісні зміни нервової та психічної діяльності людини, що зловживає алкогольними напоями у будь-якому вигляді.
Ми не думаємо, що часті «алкогольні ексцеси» призводять людину до алкогольної залежності, а вона, у свою чергу, – до алкоголізму. День народження, Новий рік, 8 березня, аванс та інші свята «змушують» людину звикати до дедалі більших доз спиртного, що призводить до передозування і спочатку до зміни поведінки, а згодом і психіки. Тому повторювані «баночки пива» або «100 грамів» загрожують нам у майбутньому розвитком цієї хвороби.
Захворювання з прогресуючим перебігом, в основі якого лежить пристрасть до етилового спирту. В соціальному плані алкоголізм означає зловживання спиртними напоями (пияцтво), що призводить до порушення моральних і соціальних норм поведінки, завдає шкоди власному здоров’ю, матеріальному та моральному стану сім’ї, а також впливає на здоров’я і добробут суспільства в цілому.
Зловживання алкоголем, за даними ВООЗ, є третьою після серцево-судинних і онкологічних захворювань причиною смертності.
- По-перше, важка форма сп’яніння (алкогольного отруєння) – нерідка причина смерті в молодому віці.
- По-друге, при зловживанні спиртними напоями може настати раптова “серцева” смерть внаслідок первинної зупинки серця або порушення ритму серцевої діяльності (наприклад, мерехтіння передсердь).
- По-третє, зловживаючі алкоголем у більшій мірі піддаються травматизму – побутовому, виробничому, транспортному. Причому страждають не тільки самі, але й можуть сприяти отриманню травм іншими особами.
Крім того, ризик самогубства (суїциду) серед хворих алкоголізмом зростає в десятки разів порівняно з популяцією. Близько половини вбивств також вчиняється в стані сп’яніння.
Для ранніх стадій алкоголізму більш характерні такі захворювання, як виразкова хвороба, травми, серцево-судинні розлади; для більш пізніх – цироз печінки, поліневрити, мозкові порушення. Висока смертність серед чоловіків пов’язана, в основному, з ростом алкоголізму. 60-70 % чоловіків, які зловживають алкоголем, помирають у віці до 50 років.
Причини вживання алкоголю різноманітні. Однією з них є психотропна дія етилового спирту: ейфоризуюча (підвищуюча настрій), релаксуюча (знімаюча напруження, розслаблююча) і седативна (заспокійлива, іноді викликає сонливість).
Потреба в досягненні такого ефекту існує у багатьох категорій людей: у осіб з патологічним характером, що страждають на неврози, погано адаптованих у суспільстві, а також у тих, хто працює з емоційними та фізичними перевантаженнями.
У формуванні пристрасті до алкоголю велику роль відіграють соціальне оточення, мікроклімат у сім’ї, виховання, традиції, наявність психотравмуючих ситуацій, стресів та здатність до них адаптуватися.
Безсумнівно, вплив мають і спадкові фактори, які визначають як характерологічні особливості, так і схильність до метаболічних порушень.
Степін вираженості сп’яніння залежить від кількості та якості випитих алкогольних напоїв, індивідуальної чутливості до алкоголю та психофізичного стану людини. Виокремлюють 3 ступені сп’яніння: легку, середню та важку.
Легка ступінь. У типовому випадку на початку сп’яніння підвищується настрій, полегшується спілкування. Людина задоволена собою і оточенням, стає більш самовпевненою та балакучою. З’являється відчуття м’язового розслаблення і фізичного комфорту. Міміка стає більш виразною, рухи менш точними.
Середня ступінь. При переході до середньої ступені сп’яніння замість благодушного настрою може виникнути роздратованість, образливість, іноді злостивість та агресивність. Критика до себе та оточуючих знижується. Порушується координація рухів і хода. Людина може вчиняти немотивовані імпульсивні дії. Мова стає невизначеною. Знижується больова та температурна чутливість. Після сп’яніння зазвичай відзначаються симптоми інтоксикації: тяжкість у голові та головний біль, спрага, слабкість, розбитість, зниження настрою з апатією або роздратованістю. Пам’ять на період сп’яніння зазвичай не порушується.
Бувають і атипові форми сп’яніння, коли замість ейфорії з самого початку сп’яніння з’являється подавлений настрій, роздратованість з озлобленістю, незадоволеність, яка переростає в агресивні дії щодо оточуючих. В деяких випадках спостерігається підвищений настрій з руховим збудженням, пустощами або карикатурним загостренням характерологічних рис. Атипові форми сп’яніння зазвичай відзначаються у осіб, що перенесли в минулому черепно-мозкову травму, страждають олігофренією, психопатами.
Важка ступінь сп’яніння характеризується симптомами виключення свідомості – від оглушення до коми. Іноді виникають епілептичні припадки. Можливі мимовільне сечовипускання та дефекація. Подібний стан, як правило, повністю випадає з пам’яті людини (так звані провали в пам’яті).
Степін вираженості сп’яніння залежить від кількості та якості випитих алкогольних напоїв, індивідуальної чутливості до алкоголю та психофізичного стану людини. Виокремлюють 3 ступені сп’яніння: легку, середню та важку.
Легка ступінь. У типовому випадку на початку сп’яніння підвищується настрій, полегшується спілкування. Людина задоволена собою і оточенням, стає більш самовпевненою та балакучою. З’являється відчуття м’язового розслаблення і фізичного комфорту. Міміка стає більш виразною, рухи менш точними.
Середня ступінь. При переході до середньої ступені сп’яніння замість благодушного настрою може виникнути роздратованість, образливість, іноді злостивість та агресивність. Критика до себе та оточуючих знижується. Порушується координація рухів і хода. Людина може вчиняти немотивовані імпульсивні дії. Мова стає невизначеною. Знижується больова та температурна чутливість. Після сп’яніння зазвичай відзначаються симптоми інтоксикації: тяжкість у голові та головний біль, спрага, слабкість, розбитість, зниження настрою з апатією або роздратованістю. Пам’ять на період сп’яніння зазвичай не порушується.
Бувають і атипові форми сп’яніння, коли замість ейфорії з самого початку сп’яніння з’являється подавлений настрій, роздратованість з озлобленістю, незадоволеність, яка переростає в агресивні дії щодо оточуючих. В деяких випадках спостерігається підвищений настрій з руховим збудженням, пустощами або карикатурним загостренням характерологічних рис. Атипові форми сп’яніння зазвичай відзначаються у осіб, що перенесли в минулому черепно-мозкову травму, страждають олігофренією або психопатією.
Важка ступінь сп’яніння характеризується симптомами виключення свідомості – від оглушення до коми. Іноді виникають епілептичні припадки. Можливі мимовільне сечовипускання та дефекація. Подібний стан, як правило, повністю випадає з пам’яті людини (так звані провали в пам’яті).
Систематичне вживання алкоголю може призвести до розвитку захворювання з певними психічними та соматичними проявами.
Вже на першій стадії алкоголізму з’являється нездоланне бажання до алкоголю з втратою кількісного контролю (“втрата відчуття міри”). Проявом алкоголізму є також змінена реактивність організму до алкоголю у вигляді наростаючої толерантності (переносимості) до спиртних напоїв і переходу до систематичного пияцтва. При передозуванні алкоголю починають випадати з пам’яті події, пов’язані за часом зі сп’янінням.
На другій стадії переносимість алкоголю досягає максимального рівня (від 0,5 до 1-2 л горілки на день). Формується похмільний (абстинентний) синдром, який спочатку виникає лише після важких алкогольних ексцесів або після кількох днів запою. Суть його полягає в тому, що на наступний день після “п’янки” невелика кількість спиртного знімає погане самопочуття і полегшує стан. У здорових людей на наступний день після сп’яніння залишаються симптоми інтоксикації, які можуть посилюватися при вживанні алкоголю, що викликає відразу до спиртного.
Похмільний синдром проявляється у вигляді таких симптомів, як гіперемія обличчя, почервоніння склер, серцебиття, підвищення артеріального тиску, пітливість, біль у області серця, тремор тіла і кінцівок, слабкість, розбитість. У ряду хворих виникають диспепсичні розлади: болі в животі, втрата апетиту, нудота, блювання, пронос. Спочатку хворі через соціально-етичні обставини можуть утримуватися від “опохмелення” в ранкові години. Проте, цей процес може відбутися і після роботи, у другій половині дня (відкладене опохмелення).
Іноді протягом усього дня хворий не працює, а лише мріє про те, коли він зможе, нарешті, “опохмелитися”. З часом до соматичних проявів похмільного синдрому приєднуються психічні розлади. У стані похмілля змінюється настрій, переважає пригніченість, тривога, страх. Виникають думки про власну винуватість, загальному осудженні. Сон стає поверхневим з кошмарними сновидіннями та частими пробудженнями. Раннє виникнення психічних розладів у стані похмілля, а також їх перевага над соматичними свідчить про можливість подальшого розвитку психозів. Максимального вираження абстинентні явища досягають на 3-й день утримання від спиртних напоїв. На другій стадії алкоголізму хворі п’ють щоденно протягом багатьох років або запоями. Перерви в пияцтві зазвичай визначаються зовнішніми обставинами: відсутністю грошей, службовими ускладненнями, сімейними конфліктами. Проте, бажання до алкоголю і фізичні можливості продовжити пияцтво зберігаються.
Третя стадія алкоголізму. Знижується толерантність до алкоголю. Сп’яніння настає від менших, ніж раніше, доз спиртного. Багато хворих замість горілки починають вживати кріплені вина або пиво. У таких випадках хворий постійно перебуває в стані сп’яніння, хоча й неглибокого. Поряд із втратою кількісного контролю втрачається також і ситуаційний контроль. Алкоголь добувається будь-якими засобами, без урахування етичних та суспільних норм поведінки. У ряду хворих зловживання алкоголем набуває характеру істинних запоїв, що виникають спонтанно при нездоланному бажанні до спиртного. Перші два дні при дробному вживанні спиртних напоїв приймається максимальна доза алкоголю. В наступні дні сп’яніння настає від все менших доз спиртного у зв’язку з порушенням процесу обміну етанолу в організмі.
Погіршується соматичний і психічний стан. Спостерігається зниження апетиту, схуднення, падіння артеріального тиску, задишка, порушення мови, ходи, судоми кінцівок, напади. Погіршення фізичного стану робить неможливим продовження запою. Тому з часом запої стають все коротшими (по 2-3 дні), а проміжки між ними все довшими. Зміни особистості при алкоголізмі з’являються вже на другій стадії і досягають ступеня алкогольної деградації на третій стадії. Формується так званий алкогольний характер. З одного боку, наче загострюються всі емоційні реакції (горе, радість, незадоволення, захоплення тощо) за рахунок підвищення загальної збудливості. Потім з’являється слабкодухість, плаксивість, особливо в стані сп’яніння. Хворий плаче від радості та від горя. З іншого боку, відбувається емоційне огрубіння. Хворий стає егоїстичним, байдужим до дружини, дітей. Зникає почуття боргу, відповідальності, втрачається значення етичних норм поведінки. Уся увага хворого зосереджується лише на одному – як би дістати спиртне. Пияцтво завжди зменшується, а свої особисті якості прикрашаються. Хворий, як правило, не вважає себе алкоголіком (або не визнається в цьому оточуючим), аргументуючи це тим, що “всі п’ють”, і він “як усі”. Спочатку знаходять відмовки, виправдання, підбираючи приводи для випивок. При цьому проявляють хитрість, брехливість в аргументації своїх вчинків. Надалі алкоголік вже не приховує свого прагнення до випивки, п’є в будь-який, навіть не дуже підходящий для цього обстановці, тобто втрачається ситуаційний контроль. Для придбання алкогольних напоїв використовуються будь-які засоби. Хворий починає виносити з дому речі, продавати їх за безцінь, красти, жебрачити.
Алкогольний гумор, притаманний таким хворим, стає все більш примітивним, цинічним, як і поведінка в цілому. З’являються брутальні (надмірні, асоціальні) форми реагування, такі як агресія, злостивість, насильство, відвертий цинізм. Все частіше хворі вдаються до вживання сурогатів (самогон, денатурат, одеколон, лікарські настойки тощо).
Прогресуванню алкоголізму супроводжує і соціальне зниження. Хворий втрачає кваліфікацію, опускається вниз по службовій драбині з переходом на некваліфіковану роботу, випадкові заробітки і, нарешті, паразитичний спосіб життя. Сімейні відносини руйнуються до розлучення, діти зазвичай не бажають спілкуватися з батьками-алкоголіками. Сім’я зберігається лише в тих випадках, коли є надія на одужання, зміну установки в житті або коли обидва подружжя зловживають алкоголем (а іноді до цього залучають і дітей з раннього віку).
Досить поширене явище, особливо в тих сім’ях, де ослаблений контроль за поведінкою підлітків, а також у сім’ях алкоголіків. Невелику роль також відіграє наявність у них вільних грошей, які вони самі можуть заробити. Слід зазначити, що алкоголізм зазвичай починає розвиватися в 13-15 років, рідше – в більш ранньому віці (дитячий алкоголізм).
Підлітки вживають алкогольні напої в компанії однолітків, рідше – дорослих (наприклад, на роботі, з батьками). З самого початку вживаються великі дози алкогольних напоїв, без самоконтролю, до тяжкого ступеня сп’яніння. Швидко наростає толерантність (переносимість), особливо при систематичному, іноді щоденному, вживанні алкоголю. Досить швидко формується похмільний синдром, в структурі якого переважають психічні розлади.
Характер також швидко змінюється, набуваючи психопатичних рис. Це виявляється або в підвищеній збудливості, вибуховості з агресивними проявами, або в зниженні активності, ініціативи, інтелектуальних можливостей, апатії. У цьому віці часті випадки поєднання алкоголю з лікарськими засобами. Нерідкі також епізоди вживання наркотиків (“на пробу”, “з цікавості”).
Існують переконливі докази того, що алкоголізм не зустрічається в сім’ях, де дітей приучають пов’язувати випивку (як правило, вино або пиво) з особливими обставинами.
Діти, таким чином, вчаться пити з належною помірністю. У таких сім’ях п’яність не розглядається як ознака сили і мужності, а зневажається як слабкість. Часто безкомпромісне неприйняття алкоголю матір’ю або батьком може сприяти розвитку алкоголізму, оскільки не дозволяє “навчити” дітей належному використанню та вживанню алкоголю.
Поширений у меншій мірі, ніж серед чоловіків, що пов’язано з історично складеною в суспільстві нетерпимістю до жіночого пияцтва. Крім того, жінки самі до певної міри приховують свої алкогольні проблеми, вживаючи спиртні напої наодинці або в колі близьких подруг. В основному страждають алкоголізмом жінки середнього віку (від 35 до 50 років), причому спочатку пияцтво має характер або епізодичний (ситуаційний), або циклічний, коли жінки приймають алкоголь як ліки для підвищення настрою, як заспокійливий засіб з метою зняття напруження, тривоги, дратівливості, плаксивості, порушень сну, які часто спостерігаються перед менструацією.
В подальшому, і в тому, і в іншому випадку прийом спиртного вже стає систематичним (іноді щоденним) або розвиваються справжні запої. Коли жінка починає з’являтися в п’яному вигляді (або в стані похмілля) на роботі або “опохмеляється” в колі таких же п’яниць з самого ранку біля торгових “точок”, то це свідчить вже про далеко зайшовший алкоголізм і деградацію особистості. У таких випадках зазвичай сильно виражене моральне падіння жінки, зниження соціальних інтересів з концентрацією їх тільки на здобутті та прийомі спиртного; емоційне огрубіння з втратою любові до дітей та турботи про власну сім’ю; сексуальна розбещеність з безладними зв’язками без урахування можливих наслідків.
Якщо у чоловіків супутніми алкоголізму частіше є серцево-судинні порушення, то у жінок – захворювання шлунково-кишкового тракту (панкреатит, гепатит, холецистит, гастрит).
Особливістю жіночого алкоголізму є більша психологічна підоснова, ніж у чоловіків. Найчастіше у жінок пристрасть до алкоголю розвивається на фоні самотності (вдовиство, розпад сім’ї), втрати близьких (смерть дітей). Стресам піддаються домогосподарки, які заради сім’ї жертвують роботою, кар’єрою. Діти виростають, чоловік пропадає на роботі, починає зраджувати дружині. На цьому фоні виникає самотність, почуття гіркого розчарування, образи. Жінки значно більше емоційно реагують на стресові ситуації, «занурюються в нещастя» і шукають негайного вирішення, виходу з психотравмуючої ситуації, прагнуть гарячої підтримки та співчуття. При відсутності підтримки на допомогу приходить алкоголь, який на початкових етапах вживання швидко приносить полегшення, дає відчуття ейфорії. Крім того, відіграє роль фактор доступності алкоголю.
Пристрасть до алкоголю у жінок формується швидше, ніж у чоловіків. Для родичів це часто залишається непоміченим, оскільки через осудження та неприйняття суспільством п’ючих жінок вони намагаються приховати зловживання алкоголем, часто п’ють наодинці або в компанії таких же «нещасних» подруг. Критика до свого стану повністю відсутня. Родичі помічають проблему і звертаються до спеціаліста вже на розгорнутій стадії захворювання, коли пияцтво носить запойний або щоденний характер і сформований абстинентний синдром.
Ознаки жіночого алкоголізму:
Випиваюча жінка може виглядати старшою за свої роки (набряклість обличчя, мішки під очима), говорити грубим, різким голосом, бути неохайною. Характерні алкогольні зміни особистості: брехливість, нещирість, егоїстичність, грубість, дратівливість, агресивність. Жінка нехтує сімейними обов’язками, стає сексуально розпусною. Якщо жінка відчуває провину за пияцтво, то, навпаки, стає підкреслено турботливою до близьких, метушливою.
На жаль, одиничне пияцтво, яке не складає трагедії для сім’ї, оп’яніння, яке не викликає асоціальної поведінки (бійки, скандали), часто не змушує близьких так активно, як при пияцтві батька або чоловіка, шукати допомоги спеціалістів.
Головна складність полягає в тому, що жінка сама рідко звертається за допомогою до спеціаліста. По-перше, тому що у нас у країні, на відміну від Заходу, не прийнято приносити свої переживання в медичний кабінет. А по-друге, тому що жінка до останнього моменту намагається приховати свою пристрасть від оточуючих. Адже громадська думка сформовано протягом багатьох століть і дуже несправедливо по відношенню до жінки. Якщо п’є чоловік, вважається, що його треба пожалкувати і йому треба допомогти. Тому проблеми п’ючого представника сильної статі майже відразу перетворюються на проблеми його дружини (подруги), матері, сестри тощо. І жінка, як істота більш соціально організоване, веде свого п’яницю до лікаря, служить йому «костилем» протягом всього періоду лікування, та ще й викручується, коли він починає звикати до нового, тверезого життя. Але якщо п’є жінка, її всі осуджують і від неї всі відвертаються, а часто і покидають.
Алкогольні психози — загальна назва психозів, що виникають внаслідок вживання спиртних напоїв. Правильніше було б називати їх металкогольними, оскільки вони виникають не через прямий вплив алкоголю на мозок, а головним чином через порушення обміну речовин. Алкогольні психози поділяють на:
- делірії,
- галюцинози,
- бредові психози,
- енцефалопатії,
- патологічне сп’яніння.
Алкогольний делірій (біла гарячка, delirium tremens) — алкогольний психоз, що протікає у формі галюцинаторного помутніння свідомості з переважанням істинних зорових галюцинацій, бредових розладів, мінливого аффекту, що супроводжується руховим збудженням і збереженням самосвідомості.
Класичний алкогольний делірій зазвичай розвивається на фоні похмільного синдрому при раптовому припиненні вживання алкоголю або в період утримання при приєднанні соматичних захворювань, травм. Початковими ознаками розвитку делірію є погіршення нічного сну, нестійкість аффекту (протягом короткого часу відзначається багаторазова зміна настрою, тоді як при звичайному похмільному синдромі настрій однообразний і характеризується пригніченістю та тривогою), вегетативні розлади.
Редукований делірій характеризується короткочасністю, фрагментарністю психотичної симптоматики. Ілюзорні, галюцинаторні, аффективні розлади нестійкі, порушення орієнтації не виникає. Психоз триває кілька годин. В подальшому з’являється безсоння, виникають зорові ілюзії, а потім істинні зорові галюцинації. Частіше це дрібні комахи або тварини, рідше великі тварини або люди; характерні видіння змій, чортів, померлих родичів. Галюцинації можуть бути одиничними, можуть бути множинними, сценоподібними. Поряд з зоровими, можуть спостерігатися слухові, тактильні, нюхові галюцинації. Характерно рухове збудження, характер якого відображає зміст галюцинацій. Бред при алкогольному делірії уривчастий і також відображає характер галюцинацій. Орієнтація у місці зазвичай порушена, збережена орієнтація у власній особистості. Для алкогольного делірію характерно наявність «світлих» проміжків вранці та вдень і посилення вираженості симптоматики ввечері та вночі. Для соматичної сфери характерні часте серцебиття, невелике підвищення температури тіла, вегетативні розлади (тремтіння рук, потовиділення, гіперемія шкіри). Тривалість класичного алкогольного делірію — 3-5 днів, рідше 7-10 днів.
Важкий делірій розвивається, як правило, на фоні приєднаного соматичного захворювання, характеризується важким порушенням просторово-часової орієнтації з руховою та аффективною нерухомістю, що змінюється при прогресуванні амнезією і коматозним станом. Різновидами важкого делірію є:
- професійний делірій, що характеризується мовчазним руховим збудженням, що має характер автоматично повторюваних дій, пов’язаних з звичною професійною діяльністю, і слабо вираженими галюцинаціями та бредом;
- муситуючий (бормочучий) делірій, що характеризується простими однотипними діями, що поєднуються з бормотінням.
Смертність при деліріях становить від 1% до 16% залежно від виду делірію та якості проведеної терапії.
Алкогольні галюцинози
Алкогольний галюциноз є психозом з переважанням слухових вербальних галюцинацій, наявністю галюцинаторного бреду та аффективних розладів (переважно у формі тривоги). Після делірію алкогольні галюцинози займають друге місце серед усіх алкогольних психозів.
Гострий алкогольний галюциноз розвивається на висоті запою або при похмільному синдромі і характеризується наявністю слухових вербальних галюцинацій і пов’язаним з їх змістом бредом переслідування. Частіше хворий чує кілька «голосів» у формі їх діалогу між собою про хворого, рідше «голоси» звертаються до самого хворого, іноді погрожують, образливі. Бредові ідеї переслідування пов’язані зі змістом галюцинацій, не систематизовані, уривчасті.
В настрої переважає аффект тривоги. На початку галюцинозу має місце рухове збудження, поступово змінюючеся загальмуванням. Симптоми захворювання посилюються ввечері та вночі. Тривалість гострого галюцинозу від 2-3 днів до кількох тижнів, рідко до місяця.
Підгострий (затяжний) алкогольний галюциноз триває від 1 до 6 місяців (частіше 2-3 місяці), рідше до року. Початкова симптоматика аналогічна симптомам гострого галюцинозу, але в подальшому приєднуються депресивні або бредові розлади. Варианти перебігу підгострого алкогольного галюцинозу:
- з переважанням галюцинацій,
- з переважанням депресивного аффекту,
- поєднаний з бредом стосунку та переслідування.
Хронічний алкогольний галюциноз триває від 6 місяців до кількох років. Варианти перебігу: без бреду (зустрічається частіше), з бредом.
Алкогольні маячні психози є психозами, основним проявом яких є утворення маячних ідей.
Гострий алкогольний параноїд (алкогольний маячний психоз переслідування) розвивається на піку запою або на фоні похмільного синдрому, характеризується наявністю маячень, зміст яких, як правило, обмежується переслідуванням з боку оточуючих.
У ряді випадків маячення супроводжуються нечисленними ілюзіями і галюцинаціями, окремими зоровими галюцинаціями, які виникають у вечірній і нічний час. В емоційній сфері спостерігаються розгубленість, тривога, страх. Поведінка імпульсивна (хворий може раптово кинутися навтьоки, іноді нападає на уявних ворогів). Тривалість психозу від кількох днів до кількох тижнів.
Затяжний алкогольний параноїд розвивається з гострого. Зникає ілюзорний компонент маячень, з’являється певна систематизація. Емоційний фон тривожно-пригнічений, хворий недовірливий, уникає контактів із припущеними недоброзичливцями. Алкогольні ексцеси посилюють маячні переживання.
Алкогольний маячний психоз ревнощів (алкогольна параноя) виникає майже виключно у чоловіків, як правило, після 40 років і розвивається поступово. Хворий починає «помічати», що дружина ставиться до нього з байдужістю, з неприязню, проявляє холодність в інтимних відносинах, часто йде з дому, постійно затримується. Підозри про невірність спочатку нечіткі, але поступово стають постійними. Хворий починає стверджувати, що дружина зраджувала йому і раніше, до шлюбу, що діти народилися не від нього. Систематизація маячень може супроводжуватися вербальними ілюзіями. Хворий починає слідкувати за дружиною, може застосувати насильницькі дії щодо неї, досить часто призводить до вбивства. Агресія щодо уявного суперника, навіть персонифікованого, спостерігається рідко. Алкогольний маячний психоз ревнощів набуває хронічного перебігу з періодичними загостреннями.
Алкогольні енцефалопатії — вид алкогольних психозів, для яких характерне поєднання психічних порушень із системними неврологічними та соматичними розладами, які нерідко домінують у клінічній картині захворювання. Алкогольні енцефалопатії розвиваються при алкоголізмі II—III стадії, частіше у весняні та перші літні місяці. Умовно виділяють гострі та хронічні форми алкогольних енцефалопатій.
Найчастіше відзначається поступово наростаюча астенія (виснаження), зниження та повна втрата апетиту, порушення нічного сну, поява головного болю, запаморочення, вестибулярні порушення, порушення пам’яті, також можуть спостерігатися діарея та блювання. Виникаючий психоз часто представлений професійним або мусситуючим делірієм, рідше маячними розладами. Неврологічні розлади представлені підвищенням тонусу м’язів, руховою активністю, підвищеною чутливістю шкіри, полінейропатіями різних локалізацій.
На піку захворювання з’являються параліч окорухових м’язів, світлобоязнь, ністагм. Вегетативні розлади включають порушення серцевого ритму, лихоманку центрального генезу, нетримання калу та сечі. Через кілька днів після появи перших симптомів розвивається оглушення, яке переходить у кому. Тривалість захворювання 2–3 місяці, без лікування воно найчастіше закінчується смертю.
Хронічні енцефалопатії можуть розвиватися поступово або гостро, зазвичай після алкогольного делірію.
З’являються порушення пам’яті: фіксаційна амнезія, ретроградна амнезія, конфабуляції, псевдоремінісценції. Неврологічні порушення представлені полінейропатіями. Мовні та рухові реакції збіднені. Захворювання триває місяці, роки. При припиненні вживання алкоголю можливі покращення.
Після проходження курсу лікування найважчими для хворого є перші 1–2 місяці, коли доводиться пристосовуватися до нової ролі тверезої людини. У цей період необхідно реабілітуватися на роботі, налагодити стосунки в родині, вигадати “легенду” для своїх товаришів по чарці як виправдання тверезого способу життя. Моральна підтримка в родині, з боку друзів та колег — необхідна умова для формування якісної ремісії.
Соціальний потяг до алкоголю може зберігатися досить тривалий час, залежно від тяжкості захворювання. Він зазвичай супроводжується тими ж вегетативними та психічними порушеннями, які спостерігалися у стані похмілля. Тому такий стан, що виникає на тлі абсолютної тверезості, називають псевдоабстинентним синдромом. Хворий стає дратівливим, збудженим, “зривається” на дружину та дітей, не знаходить собі місця. Лікар зазвичай при виписці дає рекомендації, що робити в подібних випадках, щоб уникнути “зриву” — повернення до пияцтва. Тому й призначаються контрольні відвідування лікаря і, можливо, профілактичний курс лікування або “закріплення”. Найпростіший спосіб уникнути алкоголізації: якщо з’явилося бажання “випити”, потрібно щільно і смачно поїсти, адже на ситий шлунок це бажання, як відомо, зникає. Крім того, необхідно прийняти заспокійливі засоби або приймати їх регулярно до покращення стану та зникнення потягу до алкоголю. Психотропні препарати та їх дози слід узгодити з лікарем.
Уявіть собі таке:
Людина зловживала спиртними напоями 25 років, звернулася до медичного закладу, пройшла протягом одного дня обстеження і за кілька годин покинула клініку без нав’язливих думок про спиртне. Наступного ранку вона приступила до роботи і продовжує тверезе життя вже багато років.
Це не фантастика! Сьогодні існують «миттєві» методики лікування. Перш за все, це КОДУВАННЯ від алкоголізму (алкогольної залежності).
Проте не варто думати, що такі методики підходять абсолютно всім. Передусім необхідно розібратися у ступені залежності, індивідуальних особливостях і віці пацієнта, спадкових факторах та строках давності виникнення хвороби.
З 1988 року в медичному центрі «Глорія» в м. Дніпро, поряд із традиційними методами лікування алкоголізму, широко використовується методика подолання психічної залежності до алкоголю, нікотину, наркотиків (метод А.Р. Довженка або метод кодування від алкоголізму) – методика емоційно-стресової терапії (ЕСТ).
Приблизно 20 років клініка «Глорія» підтримувала тісні зв’язки з Феодосійським наркологічним центром ім. А.Р. Довженка, послідовниками цієї унікальної методики лікування. Таке лікування належить до миттєвих методів. Полягає вона в тому, що людині або групі людей, налаштованих на тверезість, проводиться сеанс ЕСТ з установкою чіткого строку кодування на 1, 3, 5 або більше років.
Особливістю такого гіпнотичного сеансу є зняття нав’язливих думок про спиртні напої та створення сприятливого емоційного фону без болісного відрази до алкоголю.
Відновлення емоційної складової підтверджується тим, що зникають перенапруження, стреси, проблеми, які до цього змушували людину «розслаблятися за допомогою алкоголю». Пацієнти перестають «захоплюватися думками» про перенапруження, урочистості, свята, заходи та концентруються на правильних життєствердних мотивах (тверезість, сім’я, робота).
Категорія пацієнтів, які страждають на алкогольну залежність і звертаються за медичною допомогою, потребує особливої уваги. Більшість пацієнтів медцентру не вважають себе хворими і лікуються лише тому, що їх змушують до цього життєві обставини. Вони сприймають лікування як тимчасове явище, нав’язане ззовні. Навіть ті, хто звернувся до лікаря добровільно, майже завжди бачать у протиалкогольному лікуванні елемент примусу, насильства над собою, і щоб пом’якшити це відчуття, переконують себе в тому, що лікуються від алкоголізму, щоб «зміцнити ослаблені нерви».
Наявність головної ознаки хвороби – потяг до алкоголю (синдром залежності) – багато хворих не тільки заперечують, але й ретельно приховують від оточення та лікаря, а своє захворювання вбачають у тому, що «не вміють нормально випивати».
Вони вважають випивку нормальним явищем, зумовленим емоційними потребами. Незважаючи на те, що деякі пацієнти виражають бажання позбутися пияцтва, вони все ж підсвідомо лелекають надію навчитися випивати «помірно», «як усі нормальні люди». У зв’язку з цим багато з них проявляють несвідомий опір лікуванню, приховану протидію йому. Одні пацієнти ставляться до лікування активно, інші – індиферентно, треті вперто вважають свій стан непорозумінням, фатальним збігом обставин.
Не менш ефективним є метод ФАРМАКОЛОГІЧНОЇ СТАБІЛІЗАЦІЇ, який також проводиться в амбулаторних умовах.
За відсутності протипоказань і дотримання терміну утримання від спиртних напоїв, пацієнтам вводяться препарати, що відновлюють біохімічні зв’язки нейромедіаторів. У результаті цього повністю усувається потяг до спиртного та покращуються імунологічні процеси. Крім того, дана методика однаково успішно застосовується в лікуванні жінок та молоді.
Уже наступного дня після лікування значно підвищується настрій на творчу діяльність і трудова активність, зникає інтерес до спілкування з «колишніми друзями».
Фармакологічну стабілізацію в народі стали називати «щепленням від алкоголізму».
У разі медичних протипоказань і особистих упереджень до поширених методів лікування алкоголізму призначається метод ЛАЗЕРНОЇ БЛОКАДИ.
Ця лікувальна методика заснована на впливі лазерним променем на біологічно активні точки та певні зони центральної нервової системи у червоному та інфрачервоному діапазонах.
Завдяки цьому методу блокуються патологічно сформовані вогнища збудження в корі та підкіркових структурах мозку. Пряме придушення «центрів задоволення» поєднується з психотерапевтичним навіювальним впливом.
Лазерна блокада здійснюється з інтенсивністю 2 – 8 Вт/см в одному або двох термінальних режимах.
Тривалість лікувального сеансу індивідуальна – від 10 до 20 хвилин. Зазвичай для придушення потягу до алкоголю достатньо одного, рідше 2 -3 сеансів.
Протипоказаннями є: важкі психічні розлади, тяжкі наслідки ЧМТ, пухлини головного мозку, гіпертонічна хвороба третьої стадії, декомпенсований цукровий діабет, вагітність.
Для ефективності методу пацієнт повинен бути вільним від продуктів розпаду алкоголю, без виражених абстинентних проявів. Тверезість 3 -4 дні, іноді допускається утримання 1 – 2 доби.
З метою швидшого відновлення порушень психосоматики рекомендуються прийом ноотропів, гепатопротекторів, психостабілізаторів.
Метод є безпечним і дає хороший результат у разі неефективності інших методів і тривалого вживання алкоголю.
Для швидшого відновлення психо-соматичного статусу рекомендуються ліки, які пацієнти приймають удома під контролем родичів.
У випадках, коли при зверненні виражений похмільний синдром або необхідно припинити запій, проводиться дезінтоксикаційна терапія. Це обширний комплекс лікувальних заходів, спрямований на швидке відновлення психіки, нервової системи та життєво важливих функцій. За наявності важких соматичних порушень (захворювань внутрішніх органів) хворий консультується терапевтом або кардіологом, і додатково призначається лікування, спрямоване на ліквідацію тих чи інших порушень.
Паралельно з проведенням цього лікування необхідна соціальна ізоляція пацієнта, яка утримує його від наступних прийомів алкоголю, що практично неможливо в домашніх умовах. Бажано дезінтоксикаційну терапію проводити в умовах стаціонару.
Лікарями також застосовуються психотерапевтичні методики лікування: раціональна, когнітивна психотерапія, кроспредметна недирективна психотерапія. За показаннями використовуються
Багато людей, що вживають алкогольні напої, відчували стан сп’яніння та похмілля. Ці стани (викликані інтоксикацією) створюють чимало проблем, оскільки зміни в психічній і соматичній сферах діяльності пов’язані з порушеннями у життєво важливих органах.
Для усунення цих уражень у нашій клініці використовуються сучасні методи детоксикації. Швидкий ефект досягається завдяки застосуванню активних препаратів за унікальними схемами. Внутрішньовенне крапельне введення таких ліків у певних комбінаціях дає необхідний результат у найкоротші строки. Тому навіть після тривалого запою пацієнт може відновитися за 1–2 дні, повністю позбувшись фізичної залежності (без лікування нормалізація функцій настає через 1–2 тижні).
Весь комплекс лікувальних заходів включає використання препаратів, що коригують роботу головного мозку, печінки, органів шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи, ендокринних залоз, статевої функції.
Такі заходи, проведені вчасно, дозволяють швидко перейти до наступного етапу лікування – усунення психічної залежності.
Відгуки про наркологічну клініку
Глорія
Виталий ЦымбалОчень благодарен врачам клиники Глория за помощь и поддержку в налаживании жизни.Элла ГончаренкоОбратилась в клинику Глория за помощью. В клинике меня консультировал врач Константин Борисович, он профессионал своего дела, добр, очень вежлив и участлив. В манипуляционном кабинете мне сделали два укола. Медсестра меня поддерживала, когда я волновалась, разговаривала со мной. Я ей очень благодарна. Спасибо врачам и всему медперсоналу клиники, за то, что подарили мне шанс обрести здоровую, трезвую и счастливую жизнь.Роман ЯковинСпасибо клинике Глория за новую жизнь.СашаБлагодарю Петра Рафаэльевича за помощь. Благодаря Глории я радуюсь жизни последние 10 лет.Сергей ПолещукСпасибо. Спасают людей.Маргарита КуриннаяБлагодарю клинику Глория за квалифицированную помощь.Иван ШклярБлагодарю за помощьNatalia SmolyaninovaДуже сподобалося обслуговування, лікар Ходжаєв Євген Петрович, спеціаліст високого класу👍Нина ДавиденкоДякуємо за професійну, якісну допомогу.Андрей БольшаковОтличный персонал Рабочая методикаОцінка Google: 4.9 з 5, на основі 118 рецензії